Мета уроку: сформувати уявлення про види загроз безпеці даних і можливі наслідки недотримання правил безпеки; прищеплювати етичні та правові норми поведінки з дотримання інформаційної безпеки; розвивати логічне мислення, дослідницькі навички, виховувати інформаційну культуру учнів, уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.
Хід уроку
І. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань
1. Які загрози можуть виникнути під час роботи з комп’ютером?
2. Які методи захисту особистих даних ви знаєте?
3. Які етичні норми користувачів комп’ютерів ви знаєте?
ІІ. Вивчення нового матеріалу
Сьогодні наслідки від пошкодження або знищення інформації (даних) є більш
значними, ніж втрата матеріальних ресурсів. Нерідко вартість інформації, втраченої,
наприклад, під час природного лиха або техногенної аварії, може в сотні разів
перевищувати вартість будівель. Які загрози чатують на дані у вашому комп’ютері, як захистити збережену
інформацію, ви дізнаєтеся на цьому уроці.
Учні працюють з презентацією. Записи в зошитах:
1. Інформаційна загроза.
2. Безпека даних (категорії з визначеннями).
3. Загрози інформаційній безпеці (категорії).
4. Правові основи захисту даних.
5. Правовий захист інформації.
Обговорюємо:1. Що називають інформаційною загрозою?
2. Які категорії безпеки даних виділяють?
3. Які вам відомі різновиди загроз?
4. На які категорії можна розділити загрози, які можуть завдавати шкоди інформаційній безпеці?
5. Хто такий хакер?
6. Що називають спамом, фішингом?
7. Які етичні норми користувачів комп’ютерів ви знаєте?
8. Які правові норми захисту даних ?
ІІІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Робота за комп’ютером
За
підручником ст. 79 Працюємо самостійно Завдання3.
Виконану роботу здати в Google Сlassroom, приєднавши відповідний файл презентації.
Підручник § 9 ст. 72-75 (Індивідуально: Створити презентацію на тему «Сучасна інформаційна безпека України»)

Немає коментарів:
Дописати коментар