Захист даних. Шкідливі програми, їх типи, принципи дії і боротьба з ними.

 Мета уроку: сформувати уявлення про загрози, які виникають під час роботи в Інтернеті; розвивати критичне ставлення до інтернет-ресурсів; формувати звичку використовувати засоби і методи безпечного використання Інтернету; розвивати логічне мислення, дослідницькі навички, виховувати інформаційну культуру учнів, уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.

Хід уроку

І. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань

1. Які заходи передбачає інформаційна безпека фізичної особи; підприємств; організацій; установ?

2. Які основні складові має інформаційна безпека?

3. На які види поділяються загрози інформаційній безпеці залежно від обсягів завданих збитків?

4. На які види поділяються загрози інформаційній безпеці залежно від результату шкідливих дій?

5. Які етичні норми користувачів комп’ютерів ви знаєте?

6. Які є правові основи захисту даних?

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

Усі ми користуємося послугами звичайної пошти. А чи замислювалися ви, як скануються і  досліджуються поштові відправлення і  посилки спеціальними  службами? А як захиститися від «бомб», які розповсюджуються Інтернетом у  вигляді шкідливих сайтів, програм, спаму тощо? Про це ви дізнаєтеся на уроці.

Учні працюють з презентацією. Записи в зошитах:

1.     Шляхи захисту даних;

2.     Шкідлива програма;

3.     Комп’ютерний вірус;

4.     Класифікація комп’ютерних вірусів.

Обговорюємо:

1. Які шляхи захисту даних вам відомі?

2. Яку програму називають шкідливою?

3. Що таке комп’ютерний вірус?

4. Як можна класифікувати комп’ютерні віруси за об’єктами зараження? (файлові, макровіруси, завантажувальні, віруси структури файлової системи)

5. Як можна класифікувати комп’ютерні віруси за способом зараження? (резидентні, нерезидентні)

6. Як можна класифікувати комп’ютерні віруси за зовнішнім виглядом? (звичайні, невидимі, поліморфні)

ІІІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь

1)    Тестування за комп’ютером 

 

2)    Практичне завдання.

За підручником ст. 79 Працюємо самостійно Завдання 4.


ІV. Домашнє завдання

Підручник § 9 ст. 76-79. 

Немає коментарів:

Дописати коментар